Търсене
Начало » Новини
30 ноември 2018

Наградиха победителите в конкурс за Христо Ботев

Наградиха победителите в конкурс за Христо Ботев


Победителите в националния исторически конкурс под наслов „170 години от рождението на Христо Ботев – 170 години път към свободата, път към безсмъртието” бяха наградени тържествено в зала „Пленарна“ на Община Варна. Събитието се провежда под патронажа на кмета Иван Портних. Организатори са Регионалното управление на образованието – Варна и школа „История” към Първа езикова гимназия.
В конкурса участват 55 училища от 49 града от цялата страна. Представени са над 250 проекта в четири категории. Отличени от тях са 74 групови и индивидуални проекта, както и 32-ма учители, подпомогнали успешната подготовка на учениците.
1.      Категория „Есе“
I място
Ангел Цанков – ПГСС „Царица Йоанна“ , Пазарджик
Тони Кондева – ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен
II място
Мила Маринова – СУ „Васил Левски“, Троян
Мария Миткова – СУ „Христо Ботев“, Нова Загора
Яна Спасова – Първа езикова гимназия, Варна
III място
Вероника Перфанова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен
Иван Маринов – СУ „Цанко Церковски“, Полски Тръмбеш
Мелиса Найденова – СУ „Неофит Бозвели“, Варна
Джансел Мюмюн – СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене
Диан Генов – ПГЧЕ „Васил Левски“, Бургас
Анелия Крумова – СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали
 
Поощрения:
Сезен Мехмед – СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене
Светослава Павлова – СУ „К. Константинов“, Сливен
Емре Емурла – ЕГ „Христо Ботев“, Кърджали
Диамира Кирилова – ПГТ „Д-р Васил Берон“, Велико Търново
Младен Илиев – ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“, Кърджали
 
2.       Категория „Доклад“:
I място
Ивана Мангинова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен
Севилай Салим, Айсул Али, Туче Муса - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене
II място
Галина Петрова – Национална Априловска гимназия, Габрово
Веселин Новков – Национална Априловска гимназия, Габрово
III място
Джемиле Болгурова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Якоруда
Георги Спахиев – СУ „Никола Й. Вапцаров“, Хаджидимово
Силвия Василева, Наталия Кръстева – ПГ по търговия и ресторантьорство, Враца
Поощрения:
Розалина Влахова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен
 
3.      Категория „Презентация“
I място
Марианна Стоянова, Пламена Петева - ПГТ „Д-р Васил Берон“, Велико Търново
II място
Франсис Исмаил, Марина Стефанова - Първа езикова гимназия, Варна
Красимира Петкова – СУ „Св. св. Кирил и Методий“, Пордим
III място
Ралица Жекова - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен
Габриела Караосманова – Старопрестолна гимназия, Велико Търново
Андреа Лазарова, Андрея Найденова, Кирил Петров, Памела Иванова, Тина Ангелова - СУ
„Св. св. Кирил и Методий“, Радомир 
Поощрения:
- Кристиан Тодоров, Пресиян Великов – СУ „Йордан Йовков“, Тутракан
- Емир Сали, Десислава Атанасова, Иван Янев - ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“, Бургас
- Бирджан Яначков, Десислава Димитрова, Мирослава Дончева - Старопрестолна гимназия,
Велико Търново
-Дарина Ганчева – СУ „Христо Ботев“, Нова Загора
-Ренета Трифонова, Николинка Сълова - Първа езикова гимназия, Варна
-Емир Сали, Мерлин Емурла - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене
-Деница Цанова, Румяна Новакова – Спортно училище, Велико Търново
-Антонина Лозанова - Видин
 
4.      Категория „Драматизация“/ „Филм“
I място
Павло Славов - Първа езикова гимназия, Варна
II място
Школа „Историка“ - СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали - филм
Павло Славов, Яна Спасова, Школа „История“ - Първа езикова гимназия, Варна
Поощрения:
СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали - драматизация
 
5.      Колективни грамоти за участие:
СУ „Христо Ботев“, с. Чорбаджийско,  община Кирково
СУ „Йордан Йовков“, Тутракан
СУ „Цанко Церковски“ – Полски Тръмбеш
СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене
СУ„Св. св. Кирил и Методий“, Велинград
СУ „Петко Р. Славейков“, Кърджали
 Специална награда на Кмета на община Варна - ППМГ „Добри Чинтулов“, Сливен
 Специална награда на Фондация „Българска памет“  - СУ  „Христо Смирненски“, с. Черноочене
Специална награда на Фондация „Христо Ботев“ – Школа „История“, Първа езикова гимназия, Варна

Абонирай се за да получавате известия за новините и събитията в Община Варна.