Търсене
Начало » Новини
18 април 2019

Завършиха състезанията по плуване от Варненската универсиада

Завършиха турнирите по плуване, част от ХХ Варненска студентска универсиада, съобщиха от дирекция „Спорт“ към Община Варна. В състезанията, които се проведоха на плувен комплекс "Приморски", се включиха над 70 студенти от пет университета. Крайно класиране отреди първото място за Медицинския университет "Проф. д-р Параскев Хаджиев" с 536 т. Среброто грабнаха студентите от ВВМУ "Н. Вапцаров" с 484 т. На трето място е тимът на Икономическия университет с 280 т., следвани от Техническия университет с 274 т. и Висшето училище по мениджмънт с 23 т. Официалната церемония по награждаване ще се проведе от 18.00 часа на 19-ти април в Юнашкия салон.

 

 Индивидуално класиране по дисциплини:

50 м. бътерфлай – жени:

1 Антония Стоянова - Медицински университет 

2 Цветелина Керязова - Медицински университет

3 Серафима Долган – Технически университет

 

50 м. бътерфлай – мъже:

1 Павел Каменов - Медицински университет

2 Алекс Пенев – Икономически университет

3 Арсений Бекетов - Медицински университет

 

50 м. гръб - жени:

1. Аделина Петрова - ВВМУ

2. Венеция Павлова - Медицински университет

3. Мари Ветер - Медицински университет

 

50 м. гръб – мъже:

1 Михаил Денев - Медицински университет

2 Алекс Пенев – Икономически университет

3 Дилян Желязков – Икономически университет

 

50 м. бруст - жени:

1 Аделина Петрова - ВВМУ

2 Стефани Семерджиева - Медицински университет

3 Джулия Гайпел - Медицински университет

 

50 м. бруст - мъже:

1 Михаил Денев - Медицински университет

2 Габриел Николов – Икономически университет

3 Мартин Сапунджиев - Медицински университет

 

50 м. свободен стил – жени:

1 Антония Стоянова - Медицински университет

2 Цветелина Керязова - Медицински университет

3 Мария Ангелова ВВМУ

 

50 м. свободен стил – мъже:

1 Арсений Бекетов - Медицински университет

2 Стефан Петров - ВВМУ

3 Павел Каменов - Медицински университет

 

 Щафета 5 по 50 м. в свободен стил - 3 мъже/2 жени:

 1. Медицински Университет – Каменов, Стоянова, Денев, Керязова, Бекетов

 2. ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – Кратгеанис, Петрова, Василев, Ангелова, Кратгеанис     

3. Икономически Университет – Костадинов, Бивска, Пенев, Христова, Желязков

Абонирай се за да получавате известия за новините и събитията в Община Варна.