нашите сайтове english

Кметове на Варна

Петър Атанасов Попов

октомври 1878 - ноември 1878 г.


Янко Славчев

1879-1881; 1895-1896


Михаил Колони

май 1881 - май 1885 г. октомври 1890 - януари 1893 г.


Харалан Ангелов

май 1885 - 12 януари 1888 г. 26 февр.1888 - 16 април 1888 г.


Киро Меразчиев

януари 1888 - февруари 1888 г.


Кръстьо Мирски

17 април 1888 - 15 ноемв.1890 г. 17 септ. 1905 - 1906г.


Руси Матеев

януари 1893 - май 1894 г. януари 1901 - юли 1902 г.


Коста Ранков

01 юни 1894 - 28 април 1895г. 13 април 1899 - 15 януари 1901г.


Никола Вълканов

април 1895 - юни 1895 г.


Жеко Жеков

октомври 1896 - април 1899 г.


Панайот Кърджиев

11 юли 1902 - 26 юли 1903 г.


Дамян Перелингов

26 юли 1903 - 19 януари 1904г.


Д-р Ангел Пюскюлиев

19 януари 1904 - 17 септ.1905 г. 1906 - 1908 г.


Добри Филов

1908 - 1909 г.


Иван Церов

1909 - 1912 г.


Станчо Савов

1915-1919г. 1934-1935г.


Димитър Кондов

1919 - 1921 г.


Златан Бръчков

Април 1922 - ноември 1922


Петър Стоянов

1923-1927 януари 1944 - септември 1944


Никола Попов

1927 - 1930 г.


Първан Боянов

11 април 1930 - 1932 г.


Асен Брусев

1932-1933г.


Янко Мустаков

1934 - 1935 г. 1936 - 1943 г.


Любомир Димов

1944 - 1945 г.


Гено Гутев

1945 - 1951 г.


Георги Костов

1956 - 1957 г.


Сергей Тодоров

1951 - 1956 г.


Васил Попов

1957 - 1959 г.


Атанас Николов

1966 - 1971 г.


Станой Йонев

1971 - 1979 г.


Христо Тошков

1979 - 1985 г.


1990 - 1991г.


Христо Кирчев

1991 - 1999г.


Иван Портних

2013 г. - до момента